تبلیغات
هامون - اولین مراسم بفرمایید شام بنده ( یا هامون آشپز میشود )
هامون
نوشته شده در تاریخ شنبه 9 آذر 1392 توسط هامون
دیروز اولین مراسم بفرمایید شام رو خونه مادر خانوم گرامی اجرا كردم و یه چی پختم كه خودم كلی باهاش حال كردم . چند روز قبلتر از الهام خانوم عزیز مراحل پختش رو پرسیده بودم ، اولش میخواستم فقط دلمه كدو خورشتی درست كنم اما الهام خانوم پیشنهاد داد كه دلمه فلفل و بادمجون هم درست كنم كه دیدم حق با ایشونه و اینجوری هركی از هركدوم دوست داشت میخورد و البته دلمه فلفل خوشمزه تر هم بود .
روز قبلش مواد اولیه رو تهیه كردم و صبح به اتفاق همدم خانوم شروع كردیم با خالی كردن شكم بادمجون ها و كدوها ، تو یه ظرف هم كمی برنج و لپه وپیاز و گوشت و سبزیجات معطر تفت دادم و بعد اینكه خوب تفت داده شد ریختم داخل كدوها و فلفل ها و بادمجون ها( كدوها تو یه ظرف دیگه ان ) یه اشتباهی كه كردم این بود كه در هر كدوم رو با خلال دندون به خودش چسبوندم و بعدا یادم افتاد كه نباید اینكارو میكردم و سرشونو باید باز میذاشتم تا یه كم از آب داخل ظرف رو اونها هم بریزم . خلاصیه داخل ظرف رو هم تا نصفه آب ریختم و توش هم كمی گوجه و آب غوره ریختم و گذاشتم تا خوب بپذه . اینام بعد اتمام كاره كه ملاحظه میفرمایید آخر كار اومدم مثلا آب داخل قابلمه كه دیگه یه خورده ته اش مونده بود رو بریزم رو دلمه ها كه مثلا خوشمزه تر بشه كه قیافه اش رو خراب كرد وگرنه خیلی تمیزتر از این بود اولش

اینم دسر منه كه ژله دو رنگ درست كردم ، قسمت پایینی ژله اناره كه توش دونه های انار رو ریختم و قسمت بالایی هم ژله آناناس با پاستیل .از شانس من عموی همدم خانوم هم قبل ناهار سر رسید و برای ناهار موند . همه اش میترسیدم كارم خراب شه پیش اون آبروم به اما خوشبختانه به خیر گذشت و همه از غذا تعریف میكردن
عمه همدم خانوم هم قبل غذا زنگ زده بود و وقتی فهمید امروز آشپز منم گفت حتما برای من هم نگه دارید بیام ببرم و بعد غذا هم اومد و یكی از دلمه ها رو با خودش برد .
دیروز فقط برادر خانومم از دستم عصبانی بود و میگفت تو اینكارا میكنی فردا اینا از من هم انتظار دارن براشون آشپزی كنم و صبحونه خودم رو خودم درست كنم و ... ( این برادر خانوم بنده از اوناییه كه تو خونه دست به سیاه و سفید نمیزنه عوضش خیلی پسر شوخیه و دیروز كلی ما رو خندوند طوری كه اشك از چشمام در اومده بود ).


طبقه بندی: هامون و همدم خانوم،  روزمرگی ها، 
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
تو اینجا هم میتونید پیدام كنید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :