تبلیغات
هامون - اسید ، لامپ ، بی بی سی ( یا هامون اظهار وجود میکند )
هامون
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 آبان 1393 توسط هامون

تو چند روز گذشته تو اینور و اونور زیاد میبینیم و میخونیم که مثلا نوشته : نظر فلان هنرمند یا فلان شخصیت مهم درباره اسید پاشی و ... . خب من هرچقدر منتظر موندم کسی نیومد سراغم تا نظر منو در مورد مسائل روز بپرسه ، این بود که خودم دست بکار شدم و نظرم رو اینجا میگم :

چند وقت پیش یه کلیپی دست به دست مردم گشت و خیلیها دیدنش و خیلی ها تقبیه ش کردند و خیلی ها هم ازش خوششون اومد و به عنوان تفریح ازش استفاده کردند . منظورم همون کلیپ لامپه . خیلیها از این موضوع ناراحت شدن ، اینکه چرا افراد به حریم خصوصی همدیگه احترام قائل نیستند و چرا انقد تو زندگی همدیگه دخالت میکنیم و چرا و چرا و چرا ....

میدونید ،‌ به نظرم این اتفاق اصلا هم چیز بدی نیست ، حالا از شانس بد اون دختر خانوم قرعه به اسم اون افتاده و اسم اون بد درفته وگرنه همه ما چیزهای خیلی بدتر از اون رو هم تو زندگیمون تجربه کردیم که اگه مثل این قضیه فاش بشه آبرو برامون باقی نمیمونه . اما اینکه میگم این اتفاق چیز بدی نیست بخاطر اینه که معتقدم جامعه به خودی خود اصلاح نمیشه  ، مثلا اگه میبینید تو فلان کشور مردم تو حریم خصوصی همدیگه  سرک نمیکشن اینطور نبوده که از همون اول تاریخ مردم اون جامعه با فرهنگ بودن و میدونستن این کار عمل زشتیه و نباید مرتکبش بشن و اینا . تو هیچ جامعه ای هم مردم یهو بافرهنگ نمیشن ُ اینطور نیست که مثلا همه بی فرهنگ باشندو یه شب بخوابن و صبح که بیدار میشن همشون بافرهنگ شده باشن . اگه تو همون جوامع ( به قول خودمون بافرهنگ ) دقت کنیم میبینیم که اونها هم این مسائل رو تجربه کردند ، اونها هم تو گذشته آبروی یک هموطن خودشون رو بردند ، اونها هم تو زندگی همدیگه دخالت کردند ، اونجا هم چند نفر پیدا شدن و از اینکار بقیه انتقاد کردن و این شده که بقیه کم کم و به مرور زمان فهمیدن این کار اشتباه بوده و نباید این کارو میکردن . 

اگه یادتون باشه چند سال پیش فیلم خصوصی که به خانم زهرا امیر ابراهیمی نسبت داده میشد دست به دست مردم گشت ، اونموقع هم خیلی ها اعتراض کردن . من دقیقا یادمه شاید یکسال بعد از اون همون افرادی که این فیلم رو دیده بودن اعتراف میکردن که کارشون زشت بود . به نظرم اون اتفاق هم برای رشد جامعه خوب بود ( هرچند اونموقع هم خانم امیر ابراهیمی قربانی شد و زندگیش از هم پاشید و ... ) ولی کم بود ، برای رشد فرهنگ جامعه مردم نیاز دارند که بارها تو آزمایش قرار بگیرن ، خودشون خودشون رو محک بزنن و خودشون خودشون رو اصلاح کنن ، پس به نظرم بهتره خیلی هم به این موضوع حساس نباشیم و اجازه بدیم پروسه رشد فرهنگ عمومی جامعه  کم کم مسیر خودشو رو طی کنه و انتظار نداشته باشیم که یک شبه همه ایرادات فرهنگی جامعمون حل بشه . البته اعتراضها باید باشن و همین اعتراضها باعث بیدار شدن وجدانها میشه .

در مورد قضیه اسید پاشی هم میخوام بگم مطمئنا چند روز بعد پلیس یکی رو به عنوان عامل اصلی اسید پاشی معرفی میکنه که  از لحاظ ظاهر کاملا تیپ به روزی داره و قبلا هم تو ماجرای فتنه ۸۸ دخیل بوده و با عوامل موساد و سیا و MI6 و ... در ارتباط بوده و حقوقش رو از بی بی سی میگرفته و ... . فقط امیدوارم مردم دوباره گول نخورن . همه ما میدونیم عامل این قضیه از چه قشری از جامعه ست ، این قشر تفکراتشون چیه و هدفشو از اینکارا چیه . یادمون باشه اینها ( و این جور طرز فکر ) خطرناکترین دشمن هرنوع جامعه ای هستند . بیایید فاصلمون رو از این قشر از جامعه افزایش بدیم و بهشون اجازه عرض اندام ندیم ، بیخودی هم به دنبال اصلاحشون نباشیم چون اینها هیچوقت اصلاح نمیشن.
طبقه بندی: روزمرگی ها،  هومبول نوشت، 
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
تو اینجا هم میتونید پیدام كنید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :